FAQ

 1. Czym charakteryzuje się wasza firma?

  Nasz OSK w Częstochowie oferuje profesjonalny i ekspresowy kurs prawa jazdy dla uczniów, studentów, seniorów czy osób pracujących. Dbamy o to, by świadczone przez nas usługi odpowiadały potrzebom i oczekiwaniom naszych klientów, dlatego jesteśmy w pełni elastyczni, zarówno jeśli chodzi o ceny, jak i terminy zajęć praktycznych.

 2. W jaki sposób podzielone są kategorie prawa jazdy?

  Kategorie prawa jazdy dzieli się przede wszystkim ze względu na wielkość oraz moc pojazdu, a także na możliwość przewożenia dodatkowej przyczepy. Do dokumentów upoważniających do poruszania się niewielkimi pojazdami, ale także motorami zaliczamy kategorie AM, A1, A2 oraz A. Do kierowania samochodami osobowymi potrzebne jest prawo jazdy kat B lub B+E dla zespołów z przyczepą. Natomiast kategorie C, C+E, C1, C1+E, D, D+E, D1, D1+E pozwalają na prowadzenie pojazdów cięższych, ciężarowych, ciągników czy służących do przewozu osób. Więcej informacji na ten temat znaleźć można we wpisie na naszym blogu.

 3. Co potrzebne jest do rozpoczęcia kursu na prawo jazdy?

  Każda osoba, którą interesuje nauka jazdy w naszym ośrodku w Częstochowie, musi w pierwszej kolejności wykonać kompleksowe badania lekarskie. Następnie powinna ona udać się do fotografa w celu zrobienia zdjęcia odzwierciedlającego jej aktualny wygląd. W kolejnym kroku składa ona dokumenty w wydziale komunikacji w celu stworzenia Profilu Kandydata na Kierowcę (PKK). Po jego wyrobieniu może się ona zapisać na kurs w naszym OSK.

 4. Jaka jest cena kursu na prawo jazdy kat B?

  Koszt nauki uzależniony jest od opcji, na którą zdecyduje się klient. Nasz ośrodek umożliwia odbycie przystosowanego do indywidualnych potrzeb kursu na prawo jazdy w Częstochowie. Aktualny cennik znaleźć można pod tym linkiem.

 5. Czy mogę ustalić w jakich godzinach będę jeździć?

  Oczywiście, każdy kursant uczący się na prawo jazdy ma możliwość dopasowania sobie godzin indywidualnie, aby móc dostosować lekcje praktyczne do innych codziennych zajęć.

 6. Kto może otrzymać prawo jazdy?

  Warunki uzyskania prawa jazdy są wyszczególnione w każdej kategorii. Przykładowo, o dokument kat AM mogą ubiegać się osoby już od 14 roku życia, natomiast do prowadzenia autobusu niezbędne jest ukończenie 24 lat. Szczegółowe informacje na ten temat znaleźć można na naszym blogu.

 7. W jaki sposób mogę sprawdzić status prawa jazdy?

  Najwygodniejszym sposobem na sprawdzenie czy prawo jazdy jest już gotowe do odebrania, jest odwiedzenie strony internetowej przygotowanej specjalnie w tym celu. Należy na niej podać datę urodzenia, numer PESEL lub PKK, a także imię i nazwisko.

 8. Gdzie zlokalizowane są wydziały komunikacji w pobliżu Częstochowy?

  We wpisie na blogu „Pierwsze kroki” wymieniliśmy wydziały komunikacji w okolicach Częstochowy, wraz z wyszczególnieniem informacji na temat obsługiwanych przez nie grup klientów. Odwiedzenie tej placówki jest niezbędnym krokiem przed rozpoczęciem kursu na prawo jazdy kat B w naszym ośrodku.

 9. W jaki sposób mogę zapłacić za kurs na prawo jazdy?

  Dbając o Państwa oraz naszą wygodę i bezpieczeństwo, wpłaty za wszystkie dostępne w naszym ośrodku szkoleniowym kursy realizowane są przelewem.

 10. Mam pytanie, jak można się z wami skontaktować?

  Wszystkie pytania prosimy kierować na numer telefonu 601 450 691, pod którym nasi pracownicy udzielą na nie wyczerpujących odpowiedzi. Zapraszamy także do wypełniania formularza kontaktowego znajdującego się na dedykowanej podstronie, który ułatwi nam komunikację z klientami.

POLUB NAS NA FACEBOOKU

W celu wygodnego korzystania ze strony, wymagana jest akceptacja Polityki Prywatności oraz Polityki Cookies. Więcej informacji można znaleźć w Regulaminie.